OVĚŘENÝ PRODEJCE

chlorella - prodej button

VYHLEDÁVÁNÍ
VIDEO
Dávkování

Doporučené dávkování

  • 3x denně 4 - 6 tablet
  • zvýšení dávky neškodí, případné předávkování nehrozí
  • forma tablet není vhodná pro děti do 3 let
  • dítě o hmotnosti 25 kg může přijmout 5-7 tablet denně

Denní dávkování se dá též řídit podle hmotnosti - muži okolo 5 gramů, ženy 4 gramy. Při nemoci, špatném stravování, únavě, stresu, atd. denní dávkování zvyšte až na 20 gramů. Pro další zlepšení účinků pijte nápoj z  mladého ječmene. Chlorellu užívejte stále - pouze regulujte denní dávkování podle Vašich potřeb.

Chlorella je vhodná i pro děti. Podle japonského výzkumu má chlorella příznivý vliv na dětský růst, jejich sílu, vitalitu a zdravotní stav. Pro více informací doporučujeme knihu od Maria Dallen "Zelené Potraviny"

Začínajícím konzumentům doporučujeme zpočátku 1-2 tablety denně a postupně dávkování zvyšovat až na doporučenou úroveň. Můžeme ji brát prakticky v kteroukoli denní dobu. Může být užívána najednou nebo v malých dávkách přes den, zde záleží jen na Vás. Nejlepších výsledků se však dosahuje, jsou-li tablety brány 20-30 minut před jídlem. Správně bychom měli uvažovat o Chlorelle jako o plnohodnotné stravě a ne pouze jako o potravinovém doplňku. Člověk se jí nikdy nemůže předávkovat, neboť Chlorella podporuje čistící schopnosti těla a navíc má sama silný detoxikační efekt.

Upozornění

Při užívání chlorelly lze v některých případech (podle míry "zanesení organismu") očekávat dočasné tzv. očistné reakce. Nejčastěji se objevuje zvýšená plynatost, nechutenství, nepravidelná stolice, kožní problémy, bolesti hlavy. Tyto příznaky detoxikace mizí po 4 - 5 dnech, výjimečně po 1 - 2 týdnech. Převážně se jedná o očistné projevy - všechny toxiny, jedy, kyseliny a další odpadní látky, které do našeho těla nepatří tzv. "BALÍ KUFRY"  a nejkratší a nejrychlejší cestou "utíkají " pryč. Dále se dá očekávat tmavší zbarvení stolice, protože část nestráveného chlorofylu, který střevní sliznici výrazně chrání. Tmavší zabarvení stolice je indikátorem správného dávkování. Pokud již stolice při stejném dávkování nezelená - dávkování zvyšte.

Obsah účinných látek (ve 100 g)

Vitamíny Minerály
Vitamín B1 1,71 mg vápník (Ca) 250 mg
Vitamín B2 7,98 mg sodík (Na) 29 mg
Vitamín B6 1,00 mg fosfor (P) 1400mg
Vitamín B12 0,17 mg draslík (K) 1300 mg
Vitamín C 40,80 mg hořčík (Mg) 260 mg
Vitamín E 8,90 mg železo (Fe) 120 mg
Betakaroten 54,10 mg zinek (Zn) 11 mg
    měď (Cu) 4 mg

Nejúčinnější látkou obsaženou v tabletách je Chlorella růstový faktor (Chlorella Growth Factor, CGF). Tento extrakt ze sladkovodní řasy Chlorella pyrenoidosa, který řasu nejvíce proslavil, obsahuje volné aminokyseliny, peptidy, glykoproteiny, polyamidy, některé vitamíny, minerální látky a další, dosud nepříliš exaktně stanovené složky. Dále jsou Chlorella tabs bohatým zdrojem vitamínů, minerálů, nepostradatelných aminokyselin a mastných kyselin. Bílkovina řasy se svým charakterem více podobá bílkovině živočišné než rostlinné.